800 kilometer, 15 jaar oud en één doel: MS stoppen
Voor veel middelbare scholieren betekent een schoolproject waar je ‘iets terug moet doen voor de maatschappij’ een middag zwerfafval opruimen of het schooltuintje bijhouden. Niet voor Jesper Zittema en Rien Jurre Jensema. De leerlingen van OSG Piter Jelles !mpulse pakten het grootser aan: ze haalden geld op voor het MS Fonds door van Parijs naar Leeuwarden te fietsen.

De fietstocht van de 15-jarige Jesper en Rien Jurre is uitgegroeid tot een indrukwekkende inzamelingsactie: ze haalden meer dan € 13.000 op voor het MS Fonds. Maar waarom? Jesper: “Ik vroeg aan Rien of hij een goed doel wist en hij kwam meteen met het MS Fonds. De moeder van een goede vriend van hem is daar recent aan overleden.”
Van idee naar actie
Bedrijven uit de regio ondersteunden de actie. De tieners regelden alles zelf: de route, de sponsoring, de publiciteit én de trainingen. Ze legden de tocht in vijf dagen af, wat neerkomt op zo’n 160 kilometer per dag fietsen. De caravan van Jespers ouders reed mee en fungeerde als slaapplaats, rustplek én bevoorradingspunt.
De jongens hadden vooraf wel verwacht dat het fysiek zwaar zou zijn, maar de motivatie was groot. Jesper: “We trainen nu elke zondag. We zijn allebei niet echt ervaren, maar het gaat goed en we steunen elkaar onderweg.”
Een rit met impact
Met deze actie willen de jongens echt iets in beweging zetten. “We zijn de enigen die zoiets groots doen en het valt zeker op, ja. We willen gewoon iets terugdoen. Dit is onze manier.” Op 30 juni startten ze in Parijs, om vijf dagen later volgens plan te finishen in Leeuwarden. Daar werden ze opgewacht door vele tientallen familieleden, vrienden en klasgenoten. En door burgemeester Van Haersma Buma van Leeuwarden, die deze bijzondere prestatie van Rien Jurre en Jesper niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan.
Ben je geïnspireerd geraakt om je in te zetten voor een toekomst zonder MS? Dat kan op welke manier dan ook. Bak koekjes, organiseer een veiling of ga net als Jesper en Rien Jurre voor een sportieve uitdaging.


